FUNDACJA PROFILE

Fundacja Profile powołana w 2008 roku prowadzi działalność wystawienniczą, wydawniczą, badawczą i edukacyjną. Program fundacji rozwijany jest w kierunku promocji sztuki współczesnej, udostępniania i popularyzowania wiedzy na temat współczesnej kultury wizualnej i jej tradycji oraz prac badawczo – archiwizacyjnych z zakresu sztuki XX wieku.

Działalność wystawiennicza nastawiona jest na prezentacje wybitnych twórców współczesności i promocje młodych artystów, eksponowanie awangardowych tradycji sztuki z lat 60. i 70., (zarówno w odniesieniu do sztuki polskiej jak zagranicznej), realizacje projektów poruszających problematykę społeczną oraz kwestie historycznych i kulturowych reinterpretacji. Program obejmuje wystawy pokazywane w siedzibie fundacji i projekty prezentowane w innych przestrzeniach przy współpracy z innymi instytucjami.

Program wystawienniczy fundacji formułowany jest przez Bożenę Czubak.

FUNDACJA PROFILE

ul. Franciszkańska 6 (wejście od ulicy Sapieżyńskiej)

email: profile@fundacjaprofile.pl

tel. / fax (22) 635 16 15