Jarosław Kozłowski. Wszystko buczy, oprócz tego, co bulgocze. Ćwiczenia z deklinacji

Książka artystyczna związana z projektem Jarosława Kozłowskiego. Natrętne buczenie i bełkotliwe bulgotanie otaczającej nas medialnej paplaniny znalazło w nim przełożenie w bezdźwięcznym przesuwaniu się słownych sloganów na standardowych świetlnych tablicach. To, co "buczało" i "bulgotało" w tekstach emitowanych na wyświetlaczach na wystawie w Państwowej Galerii Sztuki poddane zostało ćwiczeniom z deklinacji rozpisanym przez artystę na kilkudziesięciu planszach. Poszczególne słowa metodycznie odmieniane przez wszystkie przypadki stały się elementami rozbioru gramatycznego. Jarosław Kozłowski, mistrz analitycznej refleksji, logicznych i lingwistycznych gier w sztuce konceptualnej, z sarkastycznym poczuciem humoru zamienił retorykę medialnego języka na logikę jego gramatyki.

Publikacja polskojęzyczna

Ilustracje: brak