Archiwa sztuki. Tomasz Ciecierski, Jarosław Kozłowski.

Dwutomowa publikacja towarzysząca wystawie tytułowych archiwów Tomasza Ciecierskiego i Jarosława Kozłowskiego. Tom pierwszy zawiera obszerne wywiady z artystami, tom drugi komentarz krytyczny Marty Leśniakowskiej.

Archiwum czasu Jarosława Kozłowskiego to obszerna kolekcja zegarków zbieranych w ramach inicjatywy NET, wśród artystów i przyjaciół. Jest rozwinięciem projektu rozpoczętego 25 lat wcześniej, odwołującego się do motywu czasu i jego subiektywnego doświadczenia, tematu obecnego w twórczości artysty od lat 60. Archiwum obrazów Tomasza Ciecierskiego to „gabinet kolekcjonera”, składający się z zebranych na planszach cytatów, fotografii oraz pocztówek komentujących zarówno twórczość samego artysty, jak i twórców dawnych i współczesnych.

Publikacja dwujęzyczna

Wymiary: 20 x 25 cm