Fundacja Profile | ul. Franciszkańska 6, 00-214 Warszawa
facebook

Otwarte archiwum. Część 4

 

W projekcie Otwarte archiwum udostępniamy on-line materiały filmowe dotyczące działalności artystów i artystek współpracujących z Fundacją Profile.

W czwartej  części programu pod hasłem Pamięć obrazów przedstawiamy materiał na temat działalności twórczej Alicji Karskiej i Aleksandry Went. Filmowe dokumentacje przedstawiają ich zainteresowania problemem pamięci i odzyskiwaniem dla kultury tego, co pominięte i zapomniane. Prezentowany materiał daje wgląd w ich praktyki rejestrowania zanikających obszarów współczesnej wizualności, kulturowych fenomenów z obrzeży miejskich przestrzeni i peryferii współczesnej wyobraźni.  Udostępniamy zapisy obejmujące dokumentacje prac, wystaw, realizacji w przestrzeni publicznej, fragmenty filmów i wideo oraz wypowiedzi artystek.

Prezentowane materiały pochodzą z archiwum Fundacji Profile oraz Alicji Karskiej i Aleksandry Went.  

Jednocześnie prezentujemy w formie e-booka książkę pt. Panie i Panowie. Publikacja wydana w 2011 roku według autorskiej koncepcji artystek dokumentuje ich projekt obejmujący kilkaset zdjęć witryn fryzjerskich fotografowanych w różnych miastach świat.

 

 

 

 

Konstrukcja w procesie. 1981-2000

 

więcej

Kurz na muszli. W pracowni Emilii i Andrzeja Dłużniewskich

 

więcej

Otwarte archiwum

 

więcej

Copyright 2010, Fundacja Profile