Fundacja Profile | ul. Franciszkańska 6, 00-214 Warszawa
facebook

Otwarte archiwum. Część 3

 

Projekt online

 

W projekcie Otwarte archiwum udostępniamy on-line materiały filmowe dotyczące działalności artystów i artystek współpracujących z Fundacją Profile.

W trzeciej części programu pod hasłem Partytury sztuki przedstawiamy materiał na temat działalności Józefa Robakowskiego. Filmowe rejestracje przypominają sztukę jednego z czołowych twórców polskiej neoawangardy i filmu eksperymentalnego. Udostępniamy zapisy obejmujące dokumentacje wystaw i performensów, publiczne wystąpienia artysty, wywiady, komentarze i fragmenty jego filmów. Prezentowany materiał daje wgląd w praktykę artystyczną Robakowskiego, ostatnie realizacje i projekty medialne. Ukazuje również jego udział w dokumentowaniu sztuki innych artystów, zaangażowanie jako historyka sztuki i filmowca w odzyskiwanie i utrwalanie znaczenia czołowych twórców awangardowych tradycji.

Prezentowane materiały pochodzą z archiwum Fundacji Profile, Józefa Robakowskiego oraz pokazywane są dzięki uprzejmości Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi.

Jednocześnie prezentujemy w formie e-booka książkę pt. Sztuka wymiany. Kolekcja Józefa Robakowskiego. Publikacja wydana w 2013 roku przedstawia historię Galerii Wymiany założonej przez Józefa Robakowskiego i Małgorzatę Potocką w 1978 roku.

Na papierze

 

więcej

WOMEN’S BUSINESS

więcej

Konstrukcja w procesie. 1981-2000

 

więcej

Kurz na muszli. W pracowni Emilii i Andrzeja Dłużniewskich

 

więcej

Copyright 2010, Fundacja Profile