301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Rejestracje 2019

Kusama’s Self-Obliteration, Horse Play, 1967, © YAYOI KUSAMA

9.11-5.12.2019

Otwarcie: 9 listopada, godz. 18:00

Rejestracje to trzyletni program prezentacji materiałów filmowych dających wgląd w działania międzynarodowej awangardy artystycznej. Jego ideą jest udostępnienie publiczności zapisów niemieszczących się w kategorii filmów o sztuce, ale będących realizowaną na żywo dokumentacją performansów, happeningów, koncertów, akcji ulicznych, efemerycznych działań z pogranicza sztuk wizualnych, teatru, muzyki. W trzeciej edycji programu prezentowane są materiały związane z awangardowymi ruchami lat 60., 70. i 80. Spektakle, kameralne performanse, działania w krajobrazie, dokamerowe działania realizowane w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech i w Polsce pokazują praktyki radykalnych artystów i artystek, których prowokacyjna, alternatywna sztuka należy obecnie do kanonu kultury wizualnej XX wieku. Pokazom filmowym towarzyszy wystawa dokumentacji fotograficznej i filmowej.

PROGRAM POKAZÓW

Radykalne praktyki artystów amerykańskich lat 70.

Vito Acconci, Chris Burden, Jaime Davidovich, Nancy Holt, Paul McCarthy, Bruce Nauman,  Michael Smith, Robert Smithson, William Wegman, Lawrence Weiner

9 listopada, godz. 18:30, 12–14 listopada, godz. 18:00

Wprowadzenie: Bożena Czubak (Fundacja Profile)

Mako Idemitsu i Yayoi Kusama – feministyczne i emancypacyjne narracje artystek japońskich